Киев

  во

  До Државната изборна комисија преку веб апликацијата до денеска до 12 часот се пријавиле 1.459 граѓани за гласање во дипломатско-конзуларните претставништва ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Заклучно со денеска до 12 часот, преку веб апликацијата www.dijaspora.se ​c.mk до Државната изборна комисија (ДИК) доставени се вкупно 1459 пријави од граѓани ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Украинско војничко возило Бук, од кое се лансираат ракети предизвика паника во Киев, откако возачот изгуби контрола врз него и се удри во излог на дуќан во ...
  сите 9 | | | веќе видена