Киев

  во

  „Ќе испаднеме вистински идиоти ако не ја поминеме групата. Токму тоа, идиоти“…Вака зборуваше тренерот на Наполи, Карло Анчелоти после натпреварот против Црвена ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко, коментирајќи го инцидентот во Керчанскиот Теснец за американската телевизија „Фокс њуз“, изјави дека е започната ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Со погодокот на гостувањето кај Црвена ѕвезда, Нејмар стана најефикасен Бразилец во историјата на Лигата на шампионите. Најскапиот фудбалер на светот и член на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот командант на Кралската Воена морнарица на Велика Британија, Алан Вест, изјавил дека ситуацијата со Русија е слична како пред Првата светска војна. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонската православна црква на 9 декември го одбележува празникот посветен на Свети Алимпиј Столпник. Овој празник е означен со црни букви, бидејќи овој ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко побара од меѓународната заедница да им забрани на руските бродови да влегуваат во пристаништа на територијата на САД и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко побара од меѓународната заедница да им забрани на руските бродови да влегуваат во пристаништа на територијата на САД и ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Украинскиот претседател Петро Порошенко побара од меѓународната заедница да им забрани на руските бродови да влезат во пристаништата на територија на САД и ...
  сите 72 | | | веќе видена