Киев

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин нареди Владата да изготви листа на украински физички и правни лица на кои ќе бидат наметнати економски санкции, јави ТАСС. ...
  | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин нареди Владата да изготви листа на украински физички и правни лица на кои ќе бидат наметнати економски санкции, јави ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се дозволува Русија да им наметне на украинските компании и поединци санкции како одговор на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се дозволува Русија да им наметне на украинските компании и поединци санкции како одговор на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се дозволува Русија да им наметне на украинските компании и поединци санкции како одговор на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се дозволува Русија да им наметне на украинските компании и поединци санкции како одговор на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Н ајмалку 18 луѓе се убиени, а десетици се повредени во нападот што се случи во едно техничко средно училиште на Крим, полуостровот што Русија го анектираше од ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Украинските националисти и десничарски екстремисти марширале по улиците на Киев во неделата, обележувајќи го настанувањето на востаничката армија пред 76 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По барањето на православната црква од Скопје да ѝ се додели автокефалија под името Охридска архиепископија, донесовме одлука да не одлучуваме по тоа прашање ...
  сите 47 | | | веќе видена