Киев

    во

    Украинскиот претседател Петро Порошенко потпиша закон со кој се предвидува Украина да стане членка на НАТО и на Европска Унија. – Мојата стратешка мисија е да ...
    сите 22 | | | веќе видена

    Светиот архијерејски синод на Македонската православна црква - Охридска архиепископија засега е воздржан во однос на признавањето на автокефалноста на ...
    сите 11 | | | веќе видена