Јувентус

  во

  Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од првиот круг од групната фаза од Лигата ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Тимот на Дуделаж оваа сезона стана првиот тим од Луксембург кој се изборил за учестуво во групна фаза на едно европско натпреварување. На тој начин овој тим ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Јувентус покажа класа и со 10 играчи на теренот победи на тешкото гостување на „Местаља“ против Валенсија, но покрај двата гола од пенал кој ги постигна ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Црвениот картон на Кристијано Роналдо против Валенсија е топ тема по синоќешните натпревари од Лигата на шампионите, на Португалецот му се заканува казна од ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо имаше неславно деби за Јувентус во Лигата на шампионите. Португалецот синоќешниот дуел со Валенсија на гостински терен го заврши по само 29 ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Солзите на Кристијано Роналдо по заработениот црвен картон на „Месталја“ ја обиколија светската спортска јавност, а додека едни сочувствуваа со Португалецот, ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Црвениот картон на Кристиано Роналдо во вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија и Јувентус се уште е тема број 1 во светските медиуми. По повод оваа ситуација ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо синоќа на дуелот против Валенсија го доби првиот црвен картон во својата кариера во Лигата на шампионите. После дуелот со Муриљо и ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Сестрата на Кристијано Роналдо остро го критикуваше судиите на Instagram, откако брт ѝ доби црвен картон н неговото деби со тимот на Јувентус во Лигата на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо сигурно нема да игра против Јанг Бојс по црвениот картон кој го заработи синоќа, но дали ќе биде во комбинација за пресметките со Манчестер ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Синоќа во Европа на програма беше првото коло во Лигата на шампиони во групите Е, Ф, Г и Х. Во фокусот на вниманието беше првиот црвен картон во настапите во ...
  сите 48 | | | веќе видена