Јувентус

  во

  Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е силно заинтересиран за дефанзивецот на Бенфика и португалската репрезентација, Рубен Диас. „Старата дама“ се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот спортски директор на „старата дама“ и архитект на овој Јувентус, Бепе Марота е пред промоција во Интер, а целта е само една – да се симнат ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Оваа девојка обожава да оди на натпревари, но кога е дома, дерби гледа облечена во некој дрес и танга, а фотографиите постојано ги објавува на Инстаграм. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џузепе Марота се уште не е официјално промовиран во нов спортски директор на Интер, но екс-оперативецот на Јувентус веќе наголемо ги планира следните трансфери ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Кои се десетте најскапи тимови на светот? Ако досега сте имале дилеми, односно не сте го знаеле одговорот на ова интересно прашање сега ќе го дознаете и тоа ...
  сите 5 | | | веќе видена