Јувентус

  во

  Вечерва беше комплетирано првото коло во Лигата на шампиони. Возбудливи натпревари, многу голови и изненадувања. Дербито на вечерта се играше во Париз, каде ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Аријан Адеми и Динамо Загреб одлично ја започнаа новата сезона во Лигата на шампионите и со 4-0 ја совладаа Аталанта, ПСЖ со лекција за Реал Мадрид и триумф од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  ПСЖ го доби дербито против Реал Мадрид со убедливи 3-0 на „Паркот на Принцовите“. Фантастичниот Анхел Ди Марија беше архитектот на дебаклот на Кралевите среде ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен и без Нејмар во составот (ја отслужува суспензијата за навреда на УЕФА), успеа да стигне до 3:0 победа над Реал Мадрид, откако Анхел ди Марија ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен и без Нејмар во составот (ја отслужува суспензијата за навреда на УЕФА), успеа да стигне до 3:0 победа над Реал Мадрид, откако Анхел ди Марија ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со вечерашните натпревари кои стартуваат со почеток од 21 часот ќе се комплетира првото воведно коло од новата сезона во Лигата на шампионите. Лига на Шампиони ...
  сите 160 | | | веќе видена

  ПСЖ има удобни 2-0 против Реал Мадрид по првите 45 минути од дербито кое се игра на „Паркот на Принцовите“. Анхел Ди Марија е виновникот што Кралевите се во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Јувентус како најтрофеен клуб на Апенинскиот полуостров за многумина важи за италијанска фудбалска гордост, па токму затоа изненадувачки е податокот дека на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Како вчера така и денеска имаме два дуели кои се издвојуваат од останатите во терминот од 21 часот во Лигата на шампионите, па така вечерва во центарот на ...
  сите 160 | | | веќе видена

  ПСЖ – Реал Мадрид и Атлетико Мадрид – Јувентус се двата дерби мечеви од кои се очекува да бидат и највозбудливи во вториот ден од првото коло во европската ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб добро се сеќава на ланското перфектно издание на Роналдо кој речиси сам го елиминираше шпанскиот прволигаш, кој иако имаше одлична ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Еден од дерби натпреварите во првото коло од Лигата на шампионите оваа сезона ќе се игра во Мадрид. На „Ванда Метрополитано“ вечерва ќе се судрат Атлетико ...
  сите 63 | | | веќе видена