Јувентус

  во

  „Бјанконерите“ летоска нема да патуваат за САД, своите мечеви во рамките на Меѓународниот куп на шампиони ќе ги играат во Азија а причината за ваквата одлука е ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Поради можноста Кристијано Роналдо да биде приведен во САД, Јувентус оваа година ќе замине на турнеа во Азија и мечевите од Меѓународниот куп на шампиони ќе ги ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Првиот голман на калчолигашот Јувентус, Војчех Шчесни изминативе денови „растура“ со своите откритија, информации кои се однесуваат на дел од соиграчите со кои ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џенова изминатиов викенд го шокираше Јувентус на домашен терен и му го нанесе првиот пораз на шампионот по пауза од 31 натпревар во Серија А, но само неколку ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во Јувентус со голема нервоза ја чекаат одлуката на УЕФА за Кристијано Роналдо и неговата прослава по натпреварот против Атлетико Мадрид. Роналдо минатата ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Преговорите според информациите од Италија се во завршна фаза. Американскиот Јорк Капитал Менаџмент е многу блиску до превземање на тимот кој оваа сезона е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Емре Џан беше еден од играчите кои одиграа исклучително квалитетно на тактички план во победата која ја оствари Јувентус над Атлетико Мадрид во неверојатниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонија утре ги започнува квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а прв противник ќе ни биде Летонија против која ќе играме на домашен терен. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан се врати во Реал Мадрид и стартуваше со победа над Селта Виго од 2:0. На тој меч, популарниот Зизу направи неколку интересни промени во стартниот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Летонија е првиот противник на Македонија во квалификациите за ЕП 2020. Селекторот на Летонците, словенечкиот стратег Славиша ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Првиот голман на калчолигашот Јувентус, Војчех Шчесни изминативе денови „растура“ со своите откритија, информации кои се однесуваат на дел од соиграчите со кои ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто ...
  сите 10 | | | веќе видена