Јувентус

  во

  Кристијан Виери, човекот кој во кариерата играше за трите најголеми италијански клубови (Интер, Милан и Јувентус), во изјава за Си-би-ес Спорт, бил воодушевен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Барселона славеше сигурна победа од 2:0 на гостувањето во Торино во дерби пресметката против Јувентус. Стрелец на вториот погодок со кој се постави и конечниот ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Барселона со 2-0 победи на гостувањето кај Јувентус, а освен на теренот двата европски гиганти имаа дуел и на твитер. Лига на Шампиони Синоќа светот не виде ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Барселона ја оствари и втората победа во новата сезона во Лигата на шампионите, но онаа синоќешното има огромно значење за првото место во групата, бидејќи ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Барселона успеа да го мине гостувањето кај Јувентус, од Торино си замина со целиот плен, славеше со 2-0. Ова требаше да биде прв дуел меѓу двете најдобри ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Барселона синоќа во Торино го совлада Јувентус со 0:2. Каталонскиот гиган лесно ја совлада Старата дама, а на теренот одлична партија одигра младиот 17-годишен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Барселона славеше сигурна победа од 2:0 на гостувањето во Торино во дерби пресметката против Јувентус. Стрелец на вториот погодок со кој се постави и конечниот ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Барселона синоќа славеше на стадионот „Алијанц“ во Торино против Јувентус со резултат 2:0, а љубителите на фудбалот немаа можност да видат нов судир помеѓу ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Првиот човек на шпанската Ла Лига предизвика лавина коментари со неговата изјава за шпанските медиуми дадена во врска со најавата дека во 2022 година ќе се ...
  сите 54 | | | веќе видена