Јувентус

  во

  Фудбалерите на Атлетико Мадрид славеа голема победа над Јувентус на првиот осмина-финален натпревар од Лигата на шампионите. Избраниците на Диего Симеоне го ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо синоќа се врати во Мадрид но замина разочаран, Јувентус со 2-0 беше поразен од Атлетико и ќе има тешка задача во Торино да ја надополни ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Во првиот осминафинален натпреввар Атлетико вчера го совлада Јувентус со 2:0 на „Ванда Метрополитано“. Мадриѓаните на италијанскиот шампион му приредија вечер ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Мадрид, 21 февруари 2019 (МИА) – Кристијано Роналдо по поразот на неговиот Јувентус од Атлетико во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите ...
  сите 94 | | | веќе видена