Јувентус

  во

  Јувентус очекувано славеше против Бреша во меч по кој Старата дама повторно е лидер во Серија А. Дуелот немаше многу драма затоа што домаќините не дозволија ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Јирген Клоп предизвика големо внимание со интервјуто кое го направи за „Гардијан“, а во кое го посочи Јувентус како прв фаворит за титулата во Лигата на ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Германскиот тренер и стратег на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Лацио ќе го освои Скудето оваа сезона. Во италијанскиот шампионат не беше така интересно долго ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во извонредно дерби, фудбалерите на Лацио пред своја публика дојдоа до победа над Интер од 2:1 со кој заедно со Јувентус остануваат на првите две позиции во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Лацио ја доби дерби пресметката со Интер во Рим, домаќините со пресврт во вториот дел стигнаа до триумф од 2-1 и на „нероаѕурите“ им го нанесоа првиот пораз во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Лацио ја доби дерби пресметката со Интер во Рим, домаќините со пресврт во вториот дел стигнаа до триумф од 2-1 и на „нероаѕурите" им го нанесоа првиот пораз во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Трката за титулата во Серија А доби уште еден сериозен конкурент во Лацио. По 24 кола, Јувентус е лидер на табелата со 57 бодови, еден повеќе од лацијалите, ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Лацио покажа дека е озбилен кандидат за освојување на титулата во италијанската Серија А, откако вечерва во дербито на 24. коло успеа по пресврт да го порази ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Лацио конечно се израдува на победа против Интер на домашен терен по цели четири години, составот на Симоне Инзаги го одбрани „Олимпико“ со конечните 2-1 во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Елиф Елмас втор натпревар по ред игра цел натпревар за Наполи и неговиот тим по втор пат остварува минимален триумф. По победата над Интер во Купот на Италија, ...
  сите 98 | | | веќе видена