Јувентус

  во

  На денешен ден во 1973 година е роден легендарниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил. О’Нил е роден во гратчето Пасо де лос Торос во областа Такуарембо, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1973 година е роден легендарниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил. О’Нил е роден во гратчето Пасо де лос Торос во областа Такуарембо, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Додека во полн ек се мечевите од квалификациите за Европското првенство, тренерот на Интер, Антонио Конте, е фокусиран на работата која допрва ќе следи. Интер ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Интер во последното коло од Серија А на свој терен играше против Јувентус и запиша пораз со 2:1. Со тоа, Нероаѕурите го запишаа првиот пораз оваа сезона и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Македонија со 2-0 загуби на гостувањето кај Полска со што останаа само теоретски шансси за пласман на Европското првенство преку квалификациите, но не и ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Македонија со 2-0 загуби на гостувањето кај Полска со што останаа само теоретски шанси за пласман на Европското првенство преку квалификациите, но не и реални, ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Резервните играчи на Полска, Пржемислав Франковски и Аркадиуш Милик за само шест минути ја нокаутираа Македонија во Варшава и трасираа пат на ЕП 2020 на ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Арон Рамзи отпадна од комбинација за дуелот меѓу Велс и Хрватска кој е закажан за вечерва од 20:45 часот. Во дуелот од осмото квалификациско коло за ЕП 2020, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон ги потсети навивачите на клубот дека сегашниот тренер на Интер, Антонио Конте, во минатото многу придонесе за успесите на ...
  сите 28 | | | веќе видена