Јувентус

  во

  Пандемијата со Коронавирусот не наштети само на здравјето на луѓето, туку и на економијата. Цела Европа е во застој и речиси ништо не функционира, по што се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Контроверзниот Здравко Мамиќ, поранешниот претседател на Динамо Загреб ги искритикува „модрите“ поради тоа што не сакаат да ги намалат платите во време на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  На 6 октомври 2017 година, нашата фудбалска репрезентација со тие 1:1 на гости кај Италија, го постигна еден од најголемите резултати на гостувањата во нашата ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Славниот холандски напаѓач Робин Ван Перси во интервју за „So Foot“ зборуваше за својата кариера, најмногу за периодот во Манчестер Јунајтед каде што играше од ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански репрезентативец, Антонио Касано смета дека одлуката на Јувентус да ги запре платите на фудбалерите за следните 4 месеци е знак дека ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Многумина фудбалери и тренери учествуваа во предизвикот на „Марка“, да го составот својот идеален тим со кого би играле или тренирале.На оваа тема. се огласи и ...
  сите 34 | | | веќе видена