Јувентус

  во

  Пауло Дибала раскажа за необичниот разговор кој го имал со Кристијано Роналдо на едно патување, му кажал на ЦР7 дека во Аргентина го мразат а Португалецот само ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Некогашниот член на премиерлигашите Арсенал и Манчестер Сити, Бакари Сања даде своја прогноза за тоа каде неговиот сонародник ќе се пресели откако ќе ја заврши ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Шпанскиот спортски весник „Марка“ објави текст со наслов „Проклета архива“, во кој потсети на некои стари изјави кои од денешен аспект изгледаат многу ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Џорџо Киелини од поодамна влезе во залезото на кариерата како и Леонардо Бонучи и поради тоа во Јувентус размислуваат за нов капитен. „Ла Газета дело Спорт“ ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Пауло Дибала раскажа за необичниот разговор кој го имал со Кристијано Роналдо на едно патување, му кажал на ЦР7 дека во Аргентина го мразат а Португалецот само ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу, ја коментираше тешката состојба во која се наоѓаше шпанскиот гигант. Последиците од пандемијата нема да ги ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Откако Кристијано Роналдо е во Италија, само еден голман може да се пофали дека му одбрани пенал на неверојатниот Португалец, а моментот датира од минатата ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу, ја коментираше тешката состојба во која се наоѓаше шпанскиот гигант. Последиците од пандемијата нема да ги ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Лукас Васкез со нетрпение очекува евентуално продолжение на сезоната, но додека тој и соиграчите од Реал Мадрид ги очекуваат идните одлуки, шпанскиот фудбалер ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Кризата која ги зафати и најголемите фудбалски клубови многу добро ја почувствуваа и во Јувентус. Италијанскиот првак побара и доби поддршка од фудбалерите кои ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Пандемијата на коронавирусот значително ќе ги наруши плановите на европските клубови, а имуни на големата криза нема да биде ниту големите клубови. Веќе е ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Италијански стручњак не најде место за Кристијано Роналдо во неговиот идеален тим. Анчелоти (60) денес го води Евертон, а водеше голем број на sвезди како ...
  сите 36 | | | веќе видена