Јувентус

  во

  Тренерот на Јувентус, Макс Алегри беше разочаран после црвениот картон за Кристијано Роналдо на натпреварот против Валенсија, но исто така беше горд на своите ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Ситуацијата не се смирува, се е во рацете на дисциплинската комисија, Португалецот е бесен како никогаш претходно… Кристиано Роналдо заврши во солзи, ...
  сите 210 | | | веќе видена

  „Ова е срам за фудбалот, но правдата ќе биде задоволена. Сакаат да го уништат мојот брат, но Господ никогаш не спие“ Кристиано Роналдо неславно ја започна ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Големи возбудувања донесоа вчерашните мечеви од групите Е, Ф, Г и Х со кои беше затворено првото коло во Лигата на шампионите. Најпријатното изненадување го ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Јувентус покажа класа и со 10 играчи на теренот победи на тешкото гостување на „Месталја“ против Валенсија, но покрај двата гола од пенал кој ги постигна ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо сигурно нема да игра против Јанг Бојс по црвениот картон кој го заработи синоќа, но дали ќе биде во комбинација за пресметките со Манчестер ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Големи возбудувања донесоа вечерашните мечеви од групите Е, Ф, Г и Х со кои беше затворено првото коло во Лигата на шампионите. Најпријатното изненадување го ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Премиерниот настап на Кристијано Роналдо за новиот клуб во Лигата на шампиони заврши неславно, откако Португалецот доби директен црвен картон на натпреварот ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Во рамките од групата Е тимот на Баерн Минхен ја оправда фаворитската улога на „Да Луж" во Лисабон триумфирајќи над Бенфика. Баварците поведоа уште во 10. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  – Ова е срам за фудбалот, но правдата ќе биде задоволена. Сакаат да го уништат мојот брат, но Господ никогаш не спие – напиша сестрата на Роналдо, Катиа на ...
  сите 210 | | | веќе видена