Јувентус

  во

  Кристијано Роналдо сепак има шанси да настапи против Лео Меси и Барселона во Лигата на шампиони, доволно ќе биде и негативен тест на ковид-19 на 48 часа пред ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Барселона и Јувентус следната среда ќе го одиграат натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите. Требаше да биде првиот натпревар помеѓу Лионел Меси и ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо, фудбалерот на Јувентус, повторно доби позитивен наод за текстот за коронавирус. Тоа значи дека тој нема да може да игра против Барселона на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Јуве, Кристијано Роналдо се уште не се опоравил од коронавирусот, последното тестирање не поминало како што посакувал, тој ќе го пропушти мечот од ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, повторно имал позитивен тест на корона вирусотпоради што тој ќе мора да го пропушти мечот од Лигата на шампионите ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Додека италијанските медиуми шпекулираат за последниот Ковид 19 тест на Кристијано Роналдо, од Јувентус се уште не се огласуваат со официјална информација, па ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо, фудбалерот на Јувентус, повторно доби позитивен наод за текстот за коронавирус. Тоа значи дека тој нема да може да игра против Барселона на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо и Лионел Меси ќе почекаат за првата меѓусебна пресметка откако Португалецот се замина од Реал Мадрид. На 28. октомври ќе играат Барселона и ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Јуве, Кристијано Роналдо се уште не се опоравил од коронавирусот, последното тестирање не поминало како што посакувал, тој ќе го пропушти мечот од ...
  сите 85 | | | веќе видена