Јувентус

  во

  Доцна синоќа „Скај Италија“ потврди дека Челси и Јувентус постигнале договор околу трансферот на аргентинскиот напаѓач, Гонзало Игуаин. 31 годишниот Игуаин ќе ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Многумина го проопуштија вчерашниот детал од Суперкупот во Џеда помеѓу Јувентус и Милан. Роналдо беше човекот на одлука и го постигна единствениот погодок со ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус успеа да излезе како победник од битката со Милан и да го освои италијанскиот Супер Куп кој оваа година Саудиска Арабија. „Бјанконерите“ ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Лондон, 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Аргентинецт Гонзало Игуаин ќе се пресели во Челси и како позајмен играч ќе настапува за тимот од „Стенфорд Бриџ“ до крајот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Аргентинецт Гонзало Игуаин ќе се пресели во Челси и како позајмен играч ќе настапува за тимот од „Стемфорд Бриџ“ до крајот на сезоната. Првиот дел од сезоната ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на Јорганџиите и честиташе на Жирона за големата победа, односно прогресот во следната фаза од шпанскиот куп, за вчерашниот противник ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Доминацијата на Јувентус резултираше со избивање на првата позиција во сите натпреварувања во Италија. По бројот на титулите во Серија А, од поодамна Јувентус ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во таборот на Милан не цутат рози по поразот од Јувентус во Суперкупот на Италија, но и по се поизвесното заминување на Гонзало Игуаин во Челси. На враќањето ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Аргентинецт Гонзало Игуаин ќе се пресели во Челси и како позајмен играч ќе настапува за тимот од „Стемфорд Бриџ“ до крајот на сезоната. Првиот дел од сезоната ...
  сите 99 | | | веќе видена