Јувентус

  во

  Мајката на Николо Заниоло им се заблагодари на сите за нивната поддршка по тешката повреда на нејзиниот син во дербито Рома – Јувентус. Заниоло вчера се здоби ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри, добил предлог да ја предводи Барселона. Педесет и две-годишниот стратег треба да го замени Ернесто ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Самир Хандановиќ во саботата вечер одбрани пенал во последните моменти на мечот против Аталанта и го спаси Интер од пораз. Мечот заврши 1:1, а Јувентус со ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Вчерашното дерби во италијанската Серија А меѓу Рома и Јувентус заврши со победа на гостите од 2-1, но овој меч воедно донесе и две потешки повреди поради кои ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пред младите Николо Заниоло и Мерих Демирал се тешко месеци, двајцата заработија сериозни повреди на синоќешното дерби помеѓу Рома и Јувентус и за нив е ...
  сите 34 | | | веќе видена

  И денес со Спортски бидете во тек со се што се случува на трансфер пазарот. Утрово пристигнаа лоши вести за Јувентус. Стоперот Мерих Демирал како и Заниоло ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Јувентус соопшти лоши вести, дефанзивецот Мерих Демирал го оштетил предниот вкрстен лигамент на коленото па и за него заврши сезоната и сонот за ЕВРО 2020. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Вчерашното дерби на „Олимпико“ меѓу Рома и Јувентус ќе се памети по две тешки повреди. Едната е на младиот Николо Ѕаниоло, за кого сезоната заврши откако ги ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус славеше многу важна победа на гостувањето на „Олимпико“ во дерби пресметката против Рома со 2:1. „Старата дама“ добро го отвори мечот и ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, кој во саботата постигна гол по враќањето во италијанскиот тим во натпреварот од 19. коло од Серија А против Каљари ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус ја совладаа Рома (1:2) синоќа во 19. коло од италијанската Серија А. Старата дама ја реши играта во првите десет минути кога наидоа на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, кој во саботата постигна гол по враќањето во италијанскиот тим во натпреварот од 19. коло од Серија А против Каљари ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус славеше многу важна победа на гостувањето на „Олимпико“ во дерби пресметката против Рома со 2:1. „Старата дама“ добро го отвори мечот и ...
  сите 61 | | | веќе видена