Јувентус

  во

  Легендата на францускиот фудбал и поранешен прв човек на УЕФА, Мишел Платини воопшто не му се допаѓа во кој правец оди денешниот фудбал. Некогашниот ас на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на „Бјанконерите“ мораше да објаснува зошто ја повлече од игра првата ѕвезда во тимот во моменти кога беше потребен гол од неговиот ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Јувентус си ја заврши работата откако со 2:1 славеше на гости кај Локомотив Москва и на тој начин си обезбеди место во нокаут-фазата од Лигата на шампионите. ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Арон Ремзи му се извини на Кристијано Роналдо откако му го украде голот, тој објасни зошто го направи тоа. Лига на Шампиони Кристијано Роналдо по подолго време ...
  сите 138 | | | веќе видена