Јувентус

  во

  Маурицио Сари беше промовиран во нов тренер на Јувентус на прес-конференција во Торино, откако Челси му дозволија на италијанскиот стратег да замине по една ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Маурицио Сари беше промовиран во нов тренер на Јувентус на прес-конференција во Торино, откако Челси му дозволија на италијанскиот стратег да замине по една ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Јувентус собира пари за мегатрансфери, откако „старата дама“ заработи 15 милиони евра за фудбалер кој ниту еднаш не го облече црно-белиот дрес. Станува збор за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Секое лето во фудбалскиот свет се случуваат големи миграции. И ова лето не е исклучок. Се ближи крајот на јуни, а вкупната сума на потрошени средства за нови ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Маурицио Сари ова попладне слета во Торино со приватен лет кој му го организираше италијанскиот првак, а набрзо после тоа, имаше двочасовна прошетка во тренинг ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари, со приватен лет слета на аеродромот „Казеле“ во Торино, а утре во 11 часот ќе биде претставен пред медиумите како нов ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Како што е добро познато Маурицио Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус, а тој денес пристигна во Торино. Маурицио Сари во Торино пристигнува како наследник ...
  сите 98 | | | веќе видена