Јувентус

  во

  Италијанскиот стратег Карло Анчелоти не пронајде место за Кристиано Роналдо во неговиот идеален тим. Анчелоти (60) денес го води Евертон, а во кариерата водеше ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Лацио е една од екипите која најмногу притиска да се доигра оваа натпреварувачка сезона во Серија А, а која во моментов е прекината поради пандемијата на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Лацио е една од екипите која најмногу притиска да се доигра оваа натпреварувачка сезона во Серија А, а која во моментов е прекината поради пандемијата на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија пренесуваат дека кризата која настана од пандемијата на коронавирус донела многу прашалници за иднината на Кристијано Роналдо, ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Пандемијата со Коронавирусот не наштети само на здравјето на луѓето, туку и на економијата. Цела Европа е во застој и речиси ништо не функционира, по што се ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Контроверзниот Здравко Мамиќ, поранешниот претседател на Динамо Загреб ги искритикува „модрите“ поради тоа што не сакаат да ги намалат платите во време на ...
  сите 169 | | | веќе видена

  На 6 октомври 2017 година, нашата фудбалска репрезентација со тие 1:1 на гости кај Италија, го постигна еден од најголемите резултати на гостувањата во нашата ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Славниот холандски напаѓач Робин Ван Перси во интервју за „So Foot“ зборуваше за својата кариера, најмногу за периодот во Манчестер Јунајтед каде што играше од ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански репрезентативец, Антонио Касано смета дека одлуката на Јувентус да ги запре платите на фудбалерите за следните 4 месеци е знак дека ...
  сите 116 | | | веќе видена