Јувентус

  во

  Калчолигашот Милан помалку и неочекувано во овој преоден рок по се изгледа ќе остане без својот најдобар напаѓач Гонзало Игуаин кој треба да се пресели во ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Французинот одлучи да се пресели на Островот. Манчестер Јунајтед доби битка со клубовите кои во овој момент се во многу подобра ситуација од нив. Од Франција ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Второпласираниот тим во Примера дивизион, Атлетико (М), е на добар пат да ги осигура услугите на шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Трансферот на Гонзало Игуаин во Челзи е главна тема на Апенините, а тој трансфер сигурно ќе предизвика „домино ефект“ во цела Европа. Имено, Алваро Мората е на ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Трансферот на Гонзало Игуаин во Челзи е главна тема на Апенините, а тој трансфер сигурно ќе предизвика „домино ефект“ во цела Европа. Имено, Алваро Мората е на ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во таборот на Милан не цутат рози по поразот од Јувентус во Суперкупот на Италија, но и по се поизвесното заминување на Гонзало Игуаин во Челси. На враќањето ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Доцна синоќа „Скај Италија“ потврди дека Челси и Јувентус постигнале договор околу трансферот на аргентинскиот напаѓач, Гонзало Игуаин. 31 годишниот Игуаин ќе ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Многумина го проопуштија вчерашниот детал од Суперкупот во Џеда помеѓу Јувентус и Милан. Роналдо беше човекот на одлука и го постигна единствениот погодок со ...
  сите 80 | | | веќе видена