Јувентус

  во

  Еден од најголемите таленти во Шпанија, Феран Торес, доби дозвола да го напушти тимот на Валенсија во случај на вистинска понуда. Тој веќе ги одби понудите на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во јавноста долго време се шпекулира дека ова лето се подготвува трансфер размена помеѓу Барселона и Јувентус. Имено, Барселона сериозно е заинтересирана во ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Фудбалерот на репрезентацијата на Бразил, Артур Мело, наводно, донесе одлука да остане. Ситуацијата се менува од ден на ден кога станува збор за играчот од ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Јувентус и Милан, Масимилијано Алегри е подготвен да се врати на работа по едногодишна пауза, јавуваат италијанските медиуми. Тој го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На тренинг на Јувентус, Кристијано Роналдо ја покажа својата прецизност откако со нога даде кош. Италија Кристијано Роналдо почна да тренира во центарот на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Пол Погба долго време се поврзува со заминување од Манчестер Јунајтед и премин во редовите на Јувентус или Реал Мадрид. Актуелната состојба предизвикана од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Иако пандемијата на коронавирусот ги стави најголемите фудбалски екипи во „црвено“, се чини дека за Интер нема да има никакви проблеми бидејќи сопствениците ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд – Баерн Минхен (18:30ч) Последното големо дерби го проследивме на 8 март, кога се сретнаа Јувентус против Интер. Оттогаш пандемијата со ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Јувентус и Милан, Масимилијано Алегри е подготвен да се врати на работа по едногодишна пауза, јавуваат италијанските медиуми. Тој го ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Биографската книга „Јас, Џорџо“ на капитенот на Јувентус Џорџо Кјелини секојдневно предизвикува бурни реакции во италијанската и светската јавност. Откако ги ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Биографската книга „Јас, Џорџо“ на капитенот на Јувентус Џорџо Кјелини секојдневно предизвикува бурни реакции во италијанската и светската јавност. Откако ги ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ривер плејт планира да го врати Гонзало Игуаин во своите редови по цели 13 години откако Аргентинецот го напушти матичниот клуб. Јувентус наводно поставил цена ...
  сите 92 | | | веќе видена