Јувентус

  во

  Антонио Конте ќе поднесе тужба против новинарот кој му извади шпекулација дека се јавувал во Јувентус и прашувал дали Маурицио Сари ќе добие отказ, тужба ќе ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Во денешно време кога ќе се спомене Роналдо сите помислуваат на играчот на Јувентус Кристијано.Но до пред десетина години постоеше еден друг Роналдо.Целото име ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Антонио Конте ќе поднесе тужба против новинарот кој му извади шпекулација дека се јавувал во Јувентус и прашувал дали Маурицио Сари ќе добие отказ, тужба ќе ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Милано, 3 август 2020 (МИА) – Тренерот на Интер, Антонио Конте ги негираше шпекулациите на италијанска „Репблика“ дека одржувал контакт со управата на Јувентус ...
  сите 82 | | | веќе видена

  После прекинот поради пандемијата со коронавирус, за четири дена ќе продолжат возбудувањата во Лигата на шампионите. Светските обложувалници веќе ги одвојуваат ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Баерн Минхен е фудбалска институција во Германија, но и во Европа и засега се едиствени со Јувентус кои доминираат во своите првенства повеќе од пет години. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Лигата на шампиоините во петок се враќа на големата сцена по петмесечна пауза со реванш натпеварите од осминафиналето. Во петок ќе играат Јувентус и Лион (0:1) ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Антонио Конте веднаш откако Интер ја заврши сезоната во Серија А на второто место, распали до челниците на својата екипа. Италијанските медиуми не се сигурни ...
  сите 82 | | | веќе видена