Јувентус

  во

  Додека скоро целиот фудбалски свет се обедини околу мислењето дека Роналдо престрого беше исклучен против Валенсија, во Каталонија гледаат поинаку на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Додека скоро целиот фудбалски свет се обедини околу мислењето дека Роналдо престрого беше исклучен против Валенсија, во Каталонија гледаат поинаку на ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Јувентус покажа голема цврстина во играта и сосема заслужено освои три бода на незгодното гостување на „Месталја“, победа која дефинитивно остана во втор план ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо заработи исклучување во вчерашното деби за Јувентус во Лигата на шампионите против Валенсија и таа ситуација денес е главна тема во ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Торино, 20 септември 2018 (МИА) – Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Легендата на „Старата Дама“, Павел Недвед сакал да влезе во конфротација со Феликс Брих на полувремето, но германскиот судија го игнорирал и без да му каже ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Емре Џан застана во заштита на својот клупски колега од Јувентус, Кристијано Роналдо кој беше исклучен во натпреварот од првиот круг од групната фаза од Лигата ...
  сите 131 | | | веќе видена