Иванов

  во

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Имате поддршка од Малта најмалата членка на ЕУ да станете дел од Унијата. Вие сте само малку поголема земја од нас, но поентата е дека зачленувањето нема ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот Заев: Остро и категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со Никола Груевски, тој ќе биде исправен пред домашните судови ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Новинарката на 1ТВ директно од Будимпешта изјави дека според информаците на телевизијата претседателот Ѓорге Иванов веројатно му помогнал во бегството. Според ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи доби и официјална потврда од унгарските власти дека Никола Груевски се наоѓа во Будимпешта и дека поднел барање за политички ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Груевски вети дека нема намера да бега. Покрај долгогодишното искуство со него како политички опонент, и покрај прислушуваните материјали, и покрај тоа што ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Mислам дека ова е прв ваков случај во последните пет години или повеќе, вели унгарската новинарка Мариан Ори, која работи во конзервативниот унгарски весник ...
  сите 198 | | | веќе видена