Иванов

  во

  Два пати ја добив довербата на граѓаните за да не дозволам промена на уставот со цел промена на уставното име, да не прифаќам идеи и предлози што би ги ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Два пати ја добив довербата на граѓаните за да не дозволам промена на Уставот со цел промена на уставното име, да не прифаќам идеи и предлози што би ги ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на САД, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов,во Детроит, имаше обраќање на Гала вечерата во организација на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов вчеравечер по македонско време во Детроит, САД, откри што ќе прави на денот на референдумот на 30 септември. Шефот на државата на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
  сите 110 | | | веќе видена