Иванов

  во

  Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ достави барање до претседателот Ѓорге Иванов за прекин на, како што велат, политичкиот прогон. „Како што кажав пред ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ достави барање до претседателот Ѓорге Иванов за прекин на, како што велат, прогонот кон експремиерот Никола Груевски. ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Голем број граѓани се собраа вечерва пред Кривичниот суд на протестот за поддршка на експремиерот Никола Груевски. Со пароли „Стоп за политичкиот прогон“ и ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Трајко Вељановски, Зоран Илиевски, Крсто Јовановски, Јохан Тарчуловски и Невена Стаменковска беа пратениците кои вечерва дојдоа на закажаниот протест пред ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Петстотина граѓани, меѓу кои пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, како и поранешни министри пред Основниот суд Скопје 1 му изразија подршка на поранешниот ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Како што кажав пред судот, на протестот, дојдов во кабинетот на Иванов каде што во име на ицијативата правда за Никола ќе доставам писмо за политичкиот прогон. ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ достави барање до претседателот Ѓорге Иванов за прекин на, како што велат, политичкиот прогон. „Како што кажав пред ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Андрија Бојиќ веројатно го имаше полувремето на кариерата. Српскиот крилен центар реализираше неверојатни 27. поени во првото полувреме од гостувањето на МЗТ ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Голем број граѓани се собраа вечерва пред Кривичниот суд на протестот за поддршка на експремиерот Никола Груевски. Со пароли „Стоп за политичкиот прогон“ и ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Членови на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираат против судската пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски, пред Основен суд 1 Скопје. Како што наведе Алексадар ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Група демонстранти вечерва излегоа на протест пред Основниот суд Скопје 1, како што велат за поддршка на поранешниот премиер Никола Груевски. Демонстрантите ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
  сите 105 | | | веќе видена