Иванов

  во

  Во Службениот весник на Република Северна Македонија указите на претседателот на државата Ѓорге Иванов се објавуваат со потписот „претседател на Република ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Дека ништо не се променило во партијата на Никола Груевски, во овој скапоцен дворец зад мене, потврдуваат ставовите на Гордана Силјановска, кандидатката на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО побара од судот одбивателна пресуда за ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО побара од судот одбивателна пресуда за ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска завшен збор имаше адвокатот Елвир Исени, бранител на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, кои во предметот „Титаник2“ ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО побара од судот одбивателна пресуда за ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО побара од судот одбивателна пресуда за ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Нелегитимниот премиер Зоран Заев да ја измами меѓународната заедница и да ја убеди дека Македонија го сменила своето име, и покрај тоа што Претседателот Ѓорге ...
  сите 2 | | | веќе видена

  За луѓето кои му веруваат на Уставот и го почитуваат, бојкотот не смее да биде опција, порача вечерва во емисијата „Отворено на Алфа“, членот на Извршниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со надпартиски кандидат ВМРО-ДПМНЕ на овие избори освен своето стандардно гласачко тело, на својата страна ќе добие и многу голем број на граѓани кои се ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Со надпартиски кандидат ВМРО-ДПМНЕ на овие избори освен своето стандардно гласачко тело, на својата страна ќе добие и многу голем број на граѓани кои се ...
  сите 20 | | | веќе видена