Иванов

  во

  Очаен е антизападниот Мицкоски, целосно загубен во неуспехот на неговото деструктивно антизападно делување. Тој, Груевски, Иванов и Бачев не успеаја да ја ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“ е противуставен чекор, велат од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов. Оттаму велат дека чекорот не е ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Талат Џафери продолжува со опасните провокации спрема македонскиот народ и македонската држава со неуставното објавување на Законот за јазици и Законот за ...
  сите 338 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Пратеникот Артан Груби од ДУИ, по објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“, вели дека нема да биде лесна неговата примена, но со добра волја на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 338 | | | веќе видена

  „Со среќа“ потписот од парламентарниот спикер Талат Џафери за Законот за употреба на јазиците без тој на претседателот Ѓорге Иванов преку својот профил на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов по изјавата, одговараше на новинарските прашања.Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични ...
  сите 338 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Донесувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија и Законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликите опишани во ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Законот за употреба на јазиците, што вчера претседателот на Собранието Талат Џафери го испрати на објава во Службен весник, по членот 1 кој вели дека на целата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  21 април е можниот датум на кој Македонија би можела да избира нов шеф на државата а 5 мај се спомнува како втор претседателски круг. Ова денеска го откри ...
  сите 50 | | | веќе видена

  „Ние го поддржуваме објавувањето на Законот за јазиците и секако Законот за ратификација за конечната спогодба со Грција. Како што знаете, СДСМ заедно со ДУИ ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Поради Велигден, за една недела ќе се помести првичната идеја за одржување на претседателските избори на 14 април. Според процените на собранискиот спикер ...
  сите 50 | | | веќе видена

  „Талат Џафери продолжува со опасните провокации спрема македонскиот народ и македонската држава со неуставното објавување на законот за јазици и законот за ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Донесувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија и Законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликите опишани во ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 338 | | | веќе видена

  „Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека Христијан Мицкоски знае дека нема поддршка кај граѓаните и бара алиби ...
  сите 338 | | | веќе видена