Иванов

  во

  Два пати ја добив довербата на граѓаните за да не дозволам промена на Уставот со цел промена на уставното име, да не прифаќам идеи и предлози што би ги ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на САД, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов,во Детроит, имаше обраќање на Гала вечерата во организација на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов вчеравечер по македонско време во Детроит, САД, откри што ќе прави на денот на референдумот на 30 септември. Шефот на државата на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Со перформанс во режија на Срѓан Јаниќијевиќ беше отворен 39 интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола. На отворањето ќе бидат ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Во рамки на работната посета на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на САД, сопругата на претседателот Маја Иванова, во Детроит ја посети ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Во Битола вечерва свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната сабота под фестивалскиот ...
  сите 102 | | | веќе видена