Иванов

  во

  Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека ДУИ е загрижен по одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на ...
  сите 363 | | | веќе видена

  Американскиот дипломат Метју Нимиц кој речиси 25 години посредуваше во спорото за името меѓу Скопје и Атина, во разговор за Дојче веле признава дека до самото ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вчерашната одлука на претседателот Пендаровски за назначување на директор на Агенцијата за разузнавање не вознемири сите и стави сенка на вчерашниот ден кога ...
  сите 363 | | | веќе видена

  Скопје, 23 мај 2019 (МИА) – Американскиот дипломат Метју Нимиц кој речиси 25 години посредуваше во спорото за името меѓу Скопје и Атина, во разговор за Дојче ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Американскиот дипломат Метју Нимиц кој речиси 25 години посредуваше во спорото за името меѓу Скопје и Атина, во разговор за Дојче веле признава дека до самото ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Американскиот дипломат Метју Нимиц кој речиси 25 години посредуваше во спорото за името меѓу Скопје и Атина, во разговор за Дојче веле признава дека до самото ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Американскиот дипломат Метју Нимиц кој речиси 25 години посредуваше во спорото за името меѓу Скопје и Атина, во разговор за Дојче веле признава дека до самото ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски потпиша укази за прогласување на 18 закони, кои не беа потпишани од поранешниот претседател ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за процедурата за агремани за амбасадори, ...
  сите 363 | | | веќе видена

  Американскиот дипломат Метју Нимиц во разговор за Дојче веле открива што го мотивирало да истрае во долгогодишниот спор за името, кои политичари му оставиле ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вицепремиерот Бујар Османи денес изјави дека ДУИ е вознемирена од одлуката на претседателот Пендаровски, да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата ...
  сите 363 | | | веќе видена