Иванов

  во

  Картичките со 30% поефтина нафта ги добија речиси сите земјоделци. Изминатиов период вработените во Подрачните единици на Министерството за земјоделтво ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Извештајот што Венецијанската комисија го даде за Законот за јазици се толкува различно од коалициските партнери во Владата, СДСМ и ДУИ. Притоа се наведени и ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Владата ќе ја почитува препораката од Венецијанската комисија. Законот за употреба на јазиците по трет пат се враќање пред пратениците. Откако Комисијата ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
  сите 411 | | | веќе видена

   Додава дека Министерството за правда ќе подготви измени на Законот согласно препораките на Комисијата и истите ќе бидат испратени до Собранието. Премиерот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Законот за јазици ќе биде ревидиран, а министерството за правда ќе подготви измени и ќе ги достави до Собранието, најави денеска премиерот Зоран Заев. Овие ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Законот за јазици ќе биде ревидиран а министерството за правда ќе подготви измени и ќе ги достави до Собранието, најави денеска премиерот Зоран Заев. Овие ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Јавните библиотеки, музеите и архивите да бидат слободни и пристапни за граѓаните и без влијание и притисоци да можат да размислуваат и одлучуваат за своите ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Никола ГРУЕВСКИ Со жалење ги проследувам настапите на некои македонски политичари како последните на Стево Пендаровски, актуелен Претседател на Македонија. ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
  сите 411 | | | веќе видена

  Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за тоа кој е новиот главен државен ревизор и дали поради помилувањата ќе му треба ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Боемското дуо за добро расположение” Дац и Александар имаат нова песна. „ ЉУБИ МЕ “ , химната на љубовта веќе е хит на радио станиците. Во приказната на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Заменик министерот за правда, Оливер Ристовски на денешната дебата на ТВ24 изјави дека не е никаква предизборна игранка истрагата на Јавното обвинителство за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Падна првата пресуда во случајот „Рекет“. Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, е осуден на три години казна затвор. Висината на казната, иако за Кичеец ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дебатата што се разви по иницијативата за оценка на уставноста на членот 11-а од Законот за помилување, покрај меѓупартиските препукувања и толкувањата на ...
  сите 411 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
  сите 411 | | | веќе видена

  Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Со Одлуката на Законодавно-правната комисија веќе се утврдува дека кога Ѓорге Иванов ги носел одлуките за помилување, немал правен основ да го прави тоа, ако ...
  сите 88 | | | веќе видена