Иванов

  во

  Донесувањето на Законот за употреба на јазиците во Република Македонија и Законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликите опишани во ...
  сите 301 | | | веќе видена

  Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека Христијан Мицкоски знае дека нема поддршка кај граѓаните и бара алиби ...
  сите 301 | | | веќе видена

  Претседателот Ѓорге Иванов вели дека објавувањето на Законот за употреба на јазиците и на Законот за ратификација на спогодбата од Преспа во Службен весник без ...
  сите 301 | | | веќе видена

  Пратеникот Артан Груби од ДУИ, по објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“, вели дека нема да биде лесна неговата примена, но со добра волја на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 301 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, преку писмена изјава го коментира вчерашното објавување на Законот на јазици во Службен весник без негов ...
  сите 301 | | | веќе видена

  По известувањето на Иванов дека ќе побара кривична одговорност од Џафери заради оваа постапка, на денешниот пред претседателот Џафери рече дека нема зошто да ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Се разгледува можноста првиот круг од претседателските избори да се одржи на 21 април, а вториот на 5 мај, а изборите да се распишат најдоцна на 8 февруари со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Се разгледува можноста првиот круг од претседателските избори да се одржи на 21 април, а вториот на 5 мај, а изборите да се распишат најдоцна на 8 февруари со ...
  сите 47 | | | веќе видена