Илинден

  во

  Прославувајќи го илјадитиот број, некогашната ревија „Екран“ првпат организирала јавен пречек на Новата 1990 година на скопскиот плоштад, со 30.000 посетители ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Две лица со закана со оружје ограбиле спортска обложувалница во населбата Илинден во Скопје. Како што информираат од МВР, тие од вработената одзеле околу ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи денеска од 13 часот ќе воведе посебен сообраќаен режим на сообраќајницата пред Владата на Република Македонија поради ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот Илир Мета со признанието „Витез на редот на знамето” постхумно го одликува, Стерјо Спасе познат албански писател со македонско потекло; ...
  сите 13 | | | веќе видена