Илинден

  во

  Сите припадници на Армијата на Република Македонија од денеска ќе добијат нови чизми. Во касарната „Илинден“ пристигна целосната пратка од 7.200 чифта. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  ЈП Комунална хигиена и ЈП Улици и патишта, започна акција за чистење на потег од касарната Илинден по булевар Никола Карев, до раскрсницата кај Качанички пат. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Не гледам никакви дупки и проблеми во владината коалиција. Македонија нема зошто да се плаши ако различни партии имаат различен став како што и во партиите не ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе ги ...
  сите 27 | | | веќе видена

  СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, по ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе ги ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе ги ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе ги ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Охрид, 21. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во месец март Охрид ќе го добие долгоочекуваниот затворен зелен пазар, а во пролетниот период ќе се работи и на два нови ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Снежна Битола не ја намалува инспирацијата на креативците од овој град, или како што вели нашиот соговорник Валентин Соклевски, магистер по етнокореологија, ...
  | | веќе видена

  Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
  сите 6 | | | веќе видена