Илинден

  во

  Поминаа речиси две години откако се случи чистењето на ѓубрето околу скопскиот акведукт по повод доаѓањето на премиерот Зоран Заев и тогашниот министер за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дваесет и шестгодишен планинар од Битола е тешко повреден откако качувајќи се по патека кон врвот на Илинден, се лизнал и паднал од карпа. Тој се искачувал ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 99 | | | веќе видена

  На терените на коњичкиот центар „Хиподром“, денеска и утре ќе се одржи вториот по ред меморијален куп „Др. Јосиф Наумовски – Меѓународен турнир во ...
  сите 39 | | | веќе видена