Илинден

  во

  Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во: ...
  | | веќе видена | слични

  Денеска се регистрирани 165 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 6787 Оздравени се 128 пациенти – починати се 7 лица Министерството за ...
  сите 642 | | | веќе видена

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6787, бројката на оздравени пациенти е 2876, на починати е 328, ...
  сите 642 | | | веќе видена

  Седум лица починаа во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус, двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, еден пациент од Струга, еден од Кочани ...
  сите 642 | | | веќе видена

  Во: Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-5, Тетово-20, Струга-3, Велес-1, Битола-3, Охрид-10, Гостивар-14, Пробиштип -4, Македонски Брод-1, ...
  сите 642 | | | веќе видена

  Од почетокот на пандемијата со коронавирус се заразиле 3280 скопјани, а во моментов има активни 1983 случаи. Активни случаи по општини Скопје денеска (по ...
  сите 642 | | | веќе видена

  Од регистрираните нови 165 случаи на КОВИД-19 во државата, согласно денешните податоци на Институтот за јавно здравје, најголемиот број, 71, се од Скопје. ...
  сите 642 | | | веќе видена