Илинден

  во

  Со советниците сме од различни политички опции, но кога се работи за интересот на граѓаните нема и не смее да постои политика. Препукнувањата и политичките ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Почитувани во името на Македонско друштво “Илинден“-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Огранок Голо Брдо ви го честитаме Св.Климент Охридски. Св.Климент ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Планинарите на ПСД „Бистра“ Кичево, традиционално, секоја година ја посетуваат месноста Ѓурѓејца, каде пред споменикот на загинатите востаници од времето на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Делегација од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, по повод 18-годишнината од загинувањето на 10 армиски резервисти кај месноста ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во Полициската станица Кисела Вода вчера во 13,30 часот, Р.К.(47) од Скопје, пријавила дека од домот заминала нејзината ќерка А.Л.С. (22) и според ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Мајка од Скопје ја пријавила ќерката дека заедно со момче заминала во Охрид. Во 13,30 часот во Полициската станица Кисела Вода, 47-годишната Р.К. од Скопје, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Што би се случило доколку одеднаш се нормализира состојбата во државата, влеземе во ЕУ, судството се реформира на чудесен начин... Ќе знаеме ли да опстоиме во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Националната Хрватска радио-телевизија направи репортажа за настапот на Македонците во Сплит, кои со песна и музика ги дигнаа Далматинците на нозе. Во Сплит ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Националната Хрватска радио-телевизија направи репортажа за настапот на Македонците во Сплит, кои со песна и музика ги дигнаа Далматинците на нозе. Во Сплит ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Националната Хрватска радио-телевизија направи репортажа за настапот на Македонците во Сплит, кои со песна и музика ги дигнаа Далматинците на нозе. Во Сплит ...
  сите 7 | | | веќе видена