Илинден

  во

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва допатува во Скопје, во пресрет на референдумот закажан за 30 септември. На скопскиот аеродром ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Заменикот министер Дејан Павлески, заедно со тимот од домашни и странски експерти во општина Битола остварија средба со градоначалничката Наташа Петровска. На ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија, не смее да изусти Солун, СЕ ИЗВИНУВА што Илинден е македонски празник, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија, не смее да изусти Солун, СЕ ИЗВИНУВА што Илинден е македонски празник, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Заменикот министер Дејан Павлески, заедно со тимот од домашни и странски експерти во општина Битола остварија средба со градоначалничката Наташа Петровска. На ...
  сите 64 | | | веќе видена

   За министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, станува збор за глобален проблем, а загрижувачко е тоа што говорот на омраза изминатиот период зазема се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија. Зоран Заев не смее да изусти Солун. Зоран Заев се извинува што Илинден е македонски празник, изјави денеска ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Агендата за посетата на германската канцеларка Ангела Меркел се уште не е прецизирана, но нејзиното совпаѓање со македонскиот државен празник 8 Септември само ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Зоран Заев не смее да изусти Република Македонија. Зоран Заев не смее да изусти Солун. Зоран Заев СЕ ИЗВИНУВА што Илинден е македонски празник, изјави на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Заменикот министер за локална самоуправа Дејан Павлески, заедно со тимот од домашни и странски експерти, денеска во општина Битола остварија средба со ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Заменикот министер Дејан Павлески, заедно со тимот од домашни и странски експерти во општина Битола остварија средба со градоначалничката Наташа Петровска. На ...
  сите 28 | | | веќе видена