Илинден

  во

  Нови 130 војници од денеска се дел од професионалниот состав на Армијата на Република Македонија. На свеченоста во касарната „Илинден“ на третата класа нови ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Свечена церемонија за прием на 130 професионални војници во редовите на АРМ ќе се одржи денеска во касарната „Илинден“ во Скопје. Станува збор за третата група ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Во организација на македонското друштво „Сонце” и во соработка со Универзитетот „Фан Ноли” од Корча, денеска со почеток во 11 часот на Земјоделскиот факултет ...
  сите 18 | | | веќе видена