Илинден

  во

  Во пресрет на референдумот закажан за 30 септември денеска во Македонија на средби со државниот врв е и министерот за надворешни работи на Големото Војводство ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг синоќа допатува во дводневна посета на Скопје. Во пресрет на референдумот закажан за 30 септември денеска во ...
  сите 276 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денес претпладне ќе го посети скопското село Стајковци, каде градоначалникот на Општина Гази Баба Борис ...
  сите 255 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг од денеска попладне е во официјална посета на Република Македонија. Тој во 8:45 утрово ќе ја има својата прва ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва пристигна во дводневна официјална посета на Македонија за поддршка за НАТО и претстојниот референдум за ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за локална самоуправа Дејан Павлески заедно со тимот од домашни и странски експерти денеска во општина Битола остварија средба со ...
  сите 23 | | | веќе видена