Илинден

  во

  Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала е почувствуван утринава во Скопје, Илинден Кадино и околните места, соопшти Сеизмолошка ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Земјотрес со магнитуда од 2.5 степени е забележан утрово во повеќе македонски градови. Со епицентар на 11 километри источно од Скопје земјотресот се ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Рекордни 12.500 учесници од 58 земји денеска трчаат на 15.ти „Виз ер Скопски маратон“. Почнувајќи од рекреативци, почетници, до професионалци учесниците се ...
  сите 69 | | | веќе видена

  „Единствена Македонија го повикува македонскиот народ и сите лојални граѓани на државата да не излегуваат на изборите во недела оти нема македонски кандидати. ...
  | | веќе видена | слични