Илинден

  во

  Во Домот на култура „Илинден“ вечер ќе биде отворена изложбата на словенечката сликарка Аленка Герлович.Изложбата е во организација на Словенечката амбасада во ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Во Домот на култура во Илинден вечерва ќе биде отворена изложбата на словенечката сликарка Аленка Герлович. Изложбата е во организација на Словенечката ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Возачите и утрово „заглавија“ кај мостот Гоце Делчев среде центарот на Скопје. Сообраќајниот хаос кој ги револтира возачите и поради кој, како што велат, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Поради градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, на дел од булеварот „Гоце Делчев“, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Град Скопје ги информира граѓаните дека поради градежни активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Првиот воз во Македонија тргнал по нецел половина век од пуштањето на првата железница во светот. Тоа се случило на денешен ден, 9 јули 1873 година, кога е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дваесет коњаници се избрани на конкурсот за пријавување учесници на традиционалниот Илинденски марш што оваа година ќе се одржи по 41.пат, под покровителство и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поради градежни активности, утре на дел од булеварот „Гоце Делчев“ ќе биде воведен привремен сообраќаен режим, што фазно ќе го опфати потегот од крстосницата ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Град Скопје информира дека од утре (09.07.2019 година, вторник), поради градежни активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост ...
  сите 187 | | | веќе видена