Илинден

  во

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се упати кон Вила Водно на средба со претседателот на државата Ѓорге Иванов, кој е прв на агендата од полчасовни ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Верувам дека вистинското место на Република Македонија е во Европската Унија и НАТО Алијансата. Ќе продолжам да ги поддржувам нашите стратешки цели. Ho, ...
  сите 383 | | | веќе видена

  Две девојки, од кои една потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 05.30 часот на крстосница од бул.„Илинден“ со ул.„Никола ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Две девојки, од кои една потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 05.30 часот на крстосница од бул.„Илинден“ со ул.„Никола ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Во пресрет на референдумот закажан за 30 септември денеска во Македонија на средби со државниот врв е и министерот за надворешни работи на Големото Војводство ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг синоќа допатува во дводневна посета на Скопје. Во пресрет на референдумот закажан за 30 септември денеска во ...
  сите 276 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денес претпладне ќе го посети скопското село Стајковци, каде градоначалникот на Општина Гази Баба Борис ...
  сите 255 | | | веќе видена