Илинден

  во

  Луѓе од различни земји години наназад доаѓаат во Крушево за да оддадат почит на пејачот Тоше Проески. Далечината не е проблем, за да дојдат во неговото родно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонско друштво „Илинден“-Тирана, од името на сите Македонци во Албанија, по повод Христовото раѓање – Божик, упати честитка до Поглаварот на МПЦ-ОА, ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Посебен сообраќаен режим денеска од 11 часот ќе има околу Соборниот храм во Скопје поради одржување на манифестацијата Бадникови поворки.Манифестацијата е во ...
  сите 108 | | | веќе видена

  На Божик во семејството на лидерот на ВМРО/ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот ...
  | | веќе видена

  Комитетот на министрите на Советот на Европа (КМ на СЕ) и понатаму со внимание го следи извршувањето на пресудата за предметот ОМО Илинден и другите против ...
  | | веќе видена

  Посебен сообраќаен режим утре од 11 часот ќе има околу Соборниот храм во Скопје поради одржување на манифестацијата бадникови поворки. Манифестацијата е во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  На Божик во семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На Божик во семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот ...
  сите 3 | | | веќе видена