Горан

  во

  Станува збор за 32 повредени лица од кои четворица се во критична состојба и се на интензивна нега, сите други се во добра состојба во траума одделот, соопшти ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески во вечерашната анализа на ТВ24 рече дека компанијата „Дурмо турс“ ја имала потребната лиценца за работа и дека ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески во вечерашната анализа на тв 24 рече дека компанијата „Дурмо турс“ ја имала потребната лиценца за работа и дека ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче од Градската општа болница „8 Септември“ вечерва замина на Институтот за судска медицина каде треба да бидат ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески во вечерашната анализа на тв 24 рече дека компанијата „Дурмо турс“ ја имала потребната лиценца за работа и дека ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов вечерва на роднините на повредените во тешката сообраќајка кај Карпалак им ги прочита имињата на згрижените ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Македонија е завиена во црно, откако страшна несреќа која според последните информации однесе 13 животи се случи денеска околу 17 часот. Градоначалникот на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Идентитетот на 13 жртви во трагичната несреќа која се случи попладнево на автопатот Скопје-Тетово се уште се утврдува. Директорот на градската општа болница во ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во СЦ „Борис Трајковски“ денеска беше промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од спортскиот новинар Зоран Михајлов, што содржи ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов вечерва на роднините на повредените во тешката сообраќајка кај Карпалак им ги прочита имињата на згрижените ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Голем број роднини на повредените вечерва чекаат пред Градската општа болница „8 Септември“ во очекување да чујат вести за своите најблиски.кои беа повредени ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во вечерашното гостување во емисијатта „Само вистина„ пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојлоски во врска со промената на името на државата рече дека СДСМ го ...
  сите 7 | | | веќе видена