Горан

  во

  На 27 април, на 67 роденден на драматургот Горан Стефановски, на крукчето спроти „Наџак“ ќе се слави животот на великанот на македонското драмско творештво. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Талир”, „Трезор” и „Шпион”.Во случајот „Талир” ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Претставата „Браќа Карамазови" во режија на македонскиот автор Дејан Пројковски вечерва ќе биде премиерно изведена на големата сцена на Народниот театар „Иван ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Мирче Мицевски кој денеска сведочеше на судењето за предметот „Тврдина 2“ потврди дека со наредба на бегалецот Никола Бошковски, во базата „Брест“ биле ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Делчево: работна средба со градоначалникот Горан Трајковски. Нашата политика ќе биде успешна доколку го заживееме овој крај. Не се откажуваме од намерата да го ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Со премиерата на „Втора шанса“, првиот долгометражен игран филм на режисерката Марија Џиџева, на 17 април во 20 часот во киното Милениум ќе почне 22. Скопје ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот дел. Ова ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот дел. Ова ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот дел. Ова ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Македонскиот евергрин „ Еден бакнеж“ , кој во далечната 1962 година на фестивалот „ Опатија “ го отпеаја Зоран Георгиев и Нина Спирова, е една од најпознатите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ова денеска на рочиштето за „Тврдина 2" на СЈО го истакна сведокот Мирче Мицевски, вработен во МВР, кој по наредба на неговиот претпоставен Никола Бошковски, ...
  сите 127 | | | веќе видена