Горан

  во

  Утре Македонија ќе ги почне квалификациите за Европското првенство 2020, противник е Летонија. Овој меч е посебен за Горан Пандев бидејќи тоа ќе биде неговиот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската фудбалска селекција, Горан Пандев, беше во фокусот на вниманието кај акредитираните новинари на официјалата прес конференција пред ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија утре ќе игра натпревар против Летонија со кој ќе ги започнеме квалификациите за Европското првенство 2020 година. Натпреварот ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе игра со посебни копачки за неговиот јубилеен 100. натпревар во националниот дрес.Утре ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Капитенот Горан Пандев утре ќе го прослави јубилејниот 100. настап во дресот на македонската фудбалска репрезентација, а соиграчите го изненадија со прекрасен ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Пред утрешниот јубилеен 100-ти натпревар во дресот на македонската репрезентација, Горан Пандев вечерва доби подарок кои му го направија соиграчите од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев утревечер ќе го одигра јубилејниот 100-ти меч во национаниот дрес. Пандев на својот инстаграм профил се ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Виталис Максименко не ја крие тактиката на Летонците, да одиграат бункер систем во Скопје, утре против Македонија од 20.45 часот, а целта на гостите е да ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Македонија утре ги започнува квалификациите за Европското првенство во 2020 година, а прв противник ќе ни биде Летонија против која ќе играме на домашен терен. ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Жолта лента за забранет пристап до Али-пашината џамија и мораторум за градење, им ветил премиерот Зоран Заев на претставниците од граѓанското здружение ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Горан Петронијевиќ, адвокат на Радован Карџиќ, ги пренел за РТРС првите зборови на поранешниот претседател на РС после изрекување на пресудата, со која е ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Летонија е првиот противник на Македонија во квалификациите за ЕП 2020. Селекторот на Летонците, словенечкиот стратег Славиша ...
  сите 74 | | | веќе видена