Горан

  во

  Во Основниот суд Скопје 2 денеска започна судскиот процес Вице Заев против Александар Николовски за наводна клевета. Тужителот Вице Заев не се појави во ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Една од најголемите приватни инвестициски групации во Југоисточна Европа, „Балфин“, во моментов во Македонија е присутна со две големи компании, „Нептун“ и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Илија Несторовски е атрактивен за клубовите од Серија А, а дури шест калчолигаши испратиле понуди до раководството на Палермо за да го ангажираат првиот шпиц ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Продуцентот Атанас Георгиев, кој ја направи и монтажата на 85-минутниот филм, денеска на прес-конференција рече дека ретка можност е македонски филм да биде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  – Судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија се одложува за 21 јануари за Апелација да одговори на жалбите на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017 беше одложено, бидејќи дел од обвинетите сè уште не добиле правосилни решенија за ...
  сите 61 | | | веќе видена