Горан

  во

  Денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и претставници на авиокомпанијата „Визер“, ќе потпишат договор за финансиска поддршка на евтини ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Договор за финансиска поддршка за евтини авиолинии ќе потпишат денеска министерот за транспорт Горан Сугарески и претставници на нискобуџетната авиокомпанија ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Двајца членови на последниот состав на Антикорупциската комисија се под истрага за злоупотребите со патните трошоци, кои ги откри САКАМДАКАЖАМ.МК на 28 ...
  сите 31 | | | веќе видена

  И годинава не може да очекуваме сериозни економски поместувања, смета економскиот експерт Рафајловски. Смета дека се потребни храбри чекори без партиски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  После победата против Јапонија во првото коло од групата Б, денеска селекцијата на Македонија го игра вториот натпревар на мундијалот против репрезентацијата ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Ниските температури кои паднаа и под -20 степени во Битола предизвикаа мрзнење на улиците, а тоа е главната причина за зголемениот број на битолчани со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи во пресрет на најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи во пресрет на најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи во пресрет на најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Синоќа по изгласувањето на смената на уставното име на Република Македонија, лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, заедно славеа за Северна. На ...
  сите 16 | | | веќе видена