Горан

  во

  Во продолжение на вкрстените прашања од обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков во случајот „Тврдина-Таргет“ за масовното прислушување на граѓани од 2009 ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на СЈО продолжува на 11 јуни со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од страна ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев вечерва имаше свое обраќање на митингот во Струмица каде од неговите струмичани порача дека сите се за ЕУ и НАТО на ...
  | | веќе видена | слични

  Звонко Костовски, еден од оние кои ги изнесоа снимките од нелегалното прислушување кое со години наназад ја спроведувала Управата за безбедност и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Актерот Мето Јовановски доби Повелба за исклучителен придонес во филмската уметност, а во негова чест во Кинотеката почна ретроспектива од осум негови филмови ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Сашо Мијалков, обвинет за масовно нелегално прислушување како директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, во Основниот суд Скопје 1 му поставува ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Со врачувањето на Повелбата за исклучителен придонес во филмската уметност, синоќа во Кинотеката започна Омажот на Мето Јовановски, кој е дел од програмата на ...
  сите 44 | | | веќе видена

   Вака го објасни хаосот што се случувал во управата за контразузнавање сведокот Звонко Костовски на денешното рочиште на Таргет- Тврдина. Тој  заедно со Ѓорѓи ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Горан Момировски од тимот на кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска Давкова ги информирал претставниците на ОБСЕ-ОДИХР,набљудувачката мисија на ОБСЕ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Звонко Костовски од УБК, кој повеќе од два месеца сведочи за масовното нелегално прислушување во предметот на СЈО „Тврдина-Таргет“, денеска одговара на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Екс директорот на УВК, Сашо Мијалков, на денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски.Мијалков во ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Доајенот на македонскиот театар и филм, актерот Мето Јовановски, синоќа во Кинотеката доби Повелба за исклучителен придонес во филмската уметност, на старот на ...
  сите 44 | | | веќе видена