Горан

  во

  Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев, го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски за навреда и клевета за изјава дадена на гостување во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Општинската административна зграда при Спомен-домот АСНОМ како и деветолетките ,,Св.Климент Охридски” и ,,Ванчо Прке” се јавните објекти во кои во Делчево ќе ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во чест на посетата на рускиот преседател, Владимир Путин, фонтаната на Славија од синоќа е во боите на српското и руското знаме. Ова на својот профил на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во чест на посетата на рускиот преседател, Владимир Путин, фонтаната на Славија од синоќа е во боите на српското и руското знаме.Ова на својот профил на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денес со почеток од 21 часот на џез во кафе барот Олд Скул. Трајче Велков на труба, Зоран Костадиновски на гитара, Горан Ѓешовски на бас и Гоце Стевковски на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во чест на посетата на рускиот преседател, Владимир Путин, фонтаната на Славија од синоќа е во боите на српското и руското знаме. Ова на својот профил на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија денес го игра натпреварот од четвртото коло на Светското првенство каде што противник ќе ни биде селекцијата на Шпанија. ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Денеска се одржа подготвително рочиште по тужбата на Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев за Александар Николовски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Заев ...
  сите 10 | | | веќе видена