Горан

  во

  Горан Пандев, или Гранде Пандев веќе 16-17 години игра на врвно ниво во Италија, во Серија А. Смени неколку клубови, сега е во Џенова, има титула со Интер има ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанскиот весник „Ла Газета дело Спорт“ ги објави годишните плати на фудбалерите во Серија А, а очекувано Кристијано Роналдо е убедливо најскапо платениот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Од почетокот на овој месец биле доставени 11 известувања до Основно јавно обвинителство за ширење лажни вести за вирусот КОВИД-19 Актуелната ситуација со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Косовскиот претседател Хашим Тачи упати писмо до вршителот на должноста премиер на Косово и лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти, барајќи предлог ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Македонските ракометни интернационалци Горан Крстевски, Никола Костески и Влатко Митков ја завршија оваа сезона во првата лига на Австрија. Имено австриската ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонските ракометни интернационалци Горан Крстевски, Никола Костески и Влатко Митков ја завршија оваа сезона во првата лига на Австрија. Имено австриската ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонските ракометни интернационалци Горан Крстевски, Никола Костески и Влатко Митков ја завршија оваа сезона во првата лига на Австрија. Имено австриската ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ракометарот на Еурофарм Работник, Горан Кузманоски, покрена убава иницијатива во која очекува да се приклучат поголемиот дел од македонските спортисти и да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  „Лајф“ конверзацијата на популарната социјална мрежа „Инстаграм меѓу македонските репрезентативци Горан Пандев и Стефан Ристовски, спонтано излезе најдоброто ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Ракометарот на Еурофарм Работник, Горан Кузманоски, покрена убава иницијатива во која очекува да се приклучат поголемиот дел од македонските спортисти и да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кумановскиот театар продолжува со претстави на интернет и за публиката денеска онлајн ќе ја прикаже претставата „Раскол“, соопшти театарот на својата ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претставата е работена по текст на Владимир Плавевски, во режија на Бранко Брезовац, а играат актерите Сузана Брезовац, Драгиша Димитријевски, Горан Илиќ, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер во оставка Албин Курти по денешната средба со претседателот на државата, Хашим Тачи изјави дека на соговорникот јасно му го пренел ставот ...
  сите 152 | | | веќе видена