Горан

  во

  Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, во Кривичниот суд продолжи ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Вработените во Клинички центар денес решија да го прекинат протестот, откако за време на получасовната пауза повторно ги блокираа наплатните рампи на ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, во Кривичниот суд почна рочиштето ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Македонија денеска потпиша договор со кој преку Европската банка за обнова и развој доби грант од Европската унија во висина од 68,6 милиони евра кои ќе бидат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Денеска во Скопје се потпиша Договорот за грант во износ од 68.6 милиони евра наменет за ко-финансирање, доделен од ЕУ преку Инвестициската програма на Западен ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Прекинат е протестот и блокадата на паркингот на Клинички, а Синдикатот ја продолжува битката за покачувањето на платите и инсистира истото да не биде ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието продолжува денеска во Кривичниот суд со изнесување дополнителни докази од Обвинителството. ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието продолжува денеска во Кривичниот суд со изнесување дополнителни докази од Обвинителството. ...
  сите 184 | | | веќе видена