Горан

  во

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше Горан Ризаов, раководител на проекти во фондацијата „Метаморфозис“ на тема бизнисот со лажни вести, кој своевремено ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Горан Пандев и Џенова попладнево се поразени со 2-0 во дуелот со Милан во италијанското калчо. Капитенот на нашата репрезентација беше стартер на мечот и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше стартер кај домаќините, како замена за Кшиштоф Пјатек кој е суспендиран поради жолти картони, а истовремено ...
  сите 37 | | | веќе видена

  „Росонерите" ги надминаа големите проблеми со кои се соочуваа и триумфираа со 0-2 на незгодното гостување кај Џенова и нашиот Горан Пандев.За мечот на „Луиџи ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Фудблаерите на Милан остварија важен триумф на денешното гостување кај Џенова во Серија А, триумф со кој избија на четвртото место на табелата кое носи пласман ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Дали агенцијата за одземање на нелегално стекнат имот воопшто функционира? На оваа тема Јана Јосифовска во Студио 1 зборуваше со Горан Лефков од центарот за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Познатат музичка група Бјело Дугме имаше многу хитови, еден од тие е и песната Ружица си била, испеана од Горан Бреговиќ и Ален Исламовиќ, овој пат во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новоназначената генерална секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС), Мајлинда Брегу денеска престојува во работна посета на Македонија. Мајлинда ...
  сите 71 | | | веќе видена