Горан

  во

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ги посети општините Кавадарци и Неготино. Сугаревски ќе изврши увид во изградбата на мостот на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ги посети општините Кавадарци и Неготино. Сугаревски ќе изврши увид во изградбата на мостот на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Министерството за правда ги упатува оштетените во случајот „Сопот“ на судско остварување на нивните права. - Во Министерството за правда нема нивни одбивања. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Рома игра катастрофално лошо на почетокот на новата сезона во Серија А, па така по скромното издание и прокоцканата победа над Киево минатиот викенд, денеска ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Шампионските амбиции на Рома повторно паднаа тест, откако „волчицата“ беше надиграна од Болоња за да биде поразена со 2:0 на „Ренато Дал’Ара“, додека Лацио ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во организација на Градот Скопје и Државниот завод за индустриска сопственост се одржа конференција на тема "Месец на индустриска сопственост", на која се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, синоќа ја објави носечката музика на филмот. Авторот на песната „Расеани” Горан Трајкоски повторно се надминал ...
  сите 11 | | | веќе видена