Горан

  во

  Комисијата за спречување на корупција на денешната седница постапуваше и коментираше по сомневањата за непотизам во вработувањата на јавни функционери, а меѓу ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Целиот процес за тоа како тече непотизмот во државните и јавни институции денеска беше обелоденет на седницата на Државната комисија за спречување на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Антикорупциска од првите 18 случаи за кои што отвори предмети за испитување на постоење на непотизам, во 9 случаи утврдила дека постои непотизам. За два случаи ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Целиот процес за тоа како тече непотизмот во државните и јавни институции денеска беше обелоденет на седницата на Државната комисија за спречување на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Од таборот на Палермо потврдија дека од денеска нов тренер на клубот за преостанатиот дел од сезоната ќе биде искусниот, Делио Роси. Роси се враќа на Сицилија, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во во Дебармаало, во малото паркче спроти „Наџак“ и „Идадија“ во сабота на 27 април со почеток во 12.00 часот ќе се одржи мала церемонија со садење на дрво во ...
  сите 10 | | | веќе видена