Горан

  во

  Фудбалската репрезентација на Македонија е пред пласман во Ц лигата на Лигата на нации и место во плеј-офот со кое ќе се брка место на Европското првенство, ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија денес го одигра натпреварот од предпоследното коло од групната фаза против Лихтенштајн. Избраниците на Игор Ангеловски во на ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го задржа лидерското место во групата од Лигата на нации, откако вечерва во Вадуз славеше со 2:0 против Лихтенштајн. Енис ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери на 66 пленарна седница како точка на дневен ред под реден број 9 ја постави точката со предлог закон за амнестија на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе мора да почека за јубилејниот 100. меч во дресот на националниот тим. Имено популарниот ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Јубилејното 5-то доделување на Еуролинк стипендиите се одржа синоќа. Овојпат 30 стипендии добија најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан Први“ при ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По победа против репрезентацијата на Лихтенштајн, вечерва од 20.45 фудбалската репрезентација на Македонија тргнува во тотална офанзива од самиот почеток. ...
  сите 146 | | | веќе видена

  1 Сте го гледале ли „Монти Пајтон и Светиот грал“? Кога Џон Клиз и другарчињата треба да поминат преку Мостот на смртта, а вештерот ги фрла сите во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ и Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ на 21 ноември во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација на стадионот во Вадуз од 20.45 гостува кај Лихтенштајн од Лигата на нации, а од редовите на „црвено-жолтите“ доаѓаат само ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Охридските ракометари в недела на домашен терен го пречекуваат должникот скопски Пролет. Со овој натпревар започнува вториот дел во Супер лигата во кој РК ...
  сите 22 | | | веќе видена

  За време на една ноќна забава, група пријатели имаат спиритуална сеанса. На шега се обидуваат да стапат во контакт со духот на Александар Велики. Меѓутоа, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ и Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ на 21 ноември во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На 5-то јубилејно доделување на Еуролинк стипендиите, кое се одржа синоќа, беа доделени 30 стипендии за најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На 5-то јубилејно доделување на Еуролинк стипендиите, кое се одржа синоќа, беа доделени 30 стипендии за најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На 5-то јубилејно доделување на Еуролинк стипендиите, кое се одржа синоќа, беа доделени 30 стипендии за најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вчера вечерта се одржа 5-тото јубилејно доделување на Еуролинк стипендиите. Беа доделени 30 стипендии за најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан ...
  сите 17 | | | веќе видена